PTVS20VU1UPAZ
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS20VU1UPAZ
JLCPCB Part #
C553390
Package
SOT-1061
Description
20V 22.2V 300W 32.5V 50nA 9.2A TVS SOT-1061 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS