PTVS12VU1UPAZ
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS12VU1UPAZ
JLCPCB Part #
C3717805
Package
HUSON-3-EP(2x2)
Description
12V 13.3V 15.1A 19.9V 1nA 300W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional HUSON-3-EP(2x2) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS