PMEG4005EGWX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PMEG4005EGWX
JLCPCB Part #
C552891
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100uA@40V 10A 40V 470mV@500mA 500mA SOD-123 Schottky Diodes ROHS