PHB20NQ20T118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PHB20NQ20T118
JLCPCB Part #
C3277461
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 130mΩ@10V 150W 2.47nF 200V 207pF 20A 4V 65nC@10V 90pF N-Channel D2PAK MOSFETs ROHS