NX6008NBKR
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
NX6008NBKR
JLCPCB Part #
C3280960
Package
TO-236AB
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.9pF 2.8Ω@4.5V 2.9pF 270mA 27pF 330mW 60V 700pC@4.5V 900mV N-Channel TO-236AB MOSFETs ROHS