NX3008NBKW,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
NX3008NBKW,115
JLCPCB Part #
C282548
Package
SC-70
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1V 1.4Ω@4.5V 2.2pF 30V 350mA 50pF 6.5pF 680pC@4.5V 830mW N-Channel SC-70 MOSFETs ROHS