NX3008CBKS,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
NX3008CBKS,115
JLCPCB Part #
C456076
Package
TSSOP-6(SOT-363)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-Channel + 1 P-Channel 1.1V 1.4Ω@4.5V 200mA、350mA 30V 445mW 50pF 680pC@4.5V TSSOP-6(SOT-363) MOSFETs ROHS