N74F244D
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
N74F244D
JLCPCB Part #
C3756497
Package
SO-20
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 4 4.5V~5.5V 4ns@5V,50pF 64mA 74F Tri-State SO-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS