N74F125D/L602
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
N74F125D/L602
JLCPCB Part #
C3755825
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State Unidirectional SOIC-14 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS