LD6805K/185H115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
LD6805K/185H115
JLCPCB Part #
C3744646
Package
UDFN-4(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.85V 150mA 250mV@(150mA) 35uA 40uVrms 5.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive UDFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS