BZX884-B5V6,315
MFR.Part #
BZX884-B5V6,315
JLCPCB Part #
C456143
Package
SOD-882
Description
1 Independent 1uA@2V 250mW 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V SOD-882 Zener Diodes ROHS