BZX884-B27,315
MFR.Part #
BZX884-B27,315
JLCPCB Part #
C551191
Package
SOD-882
Description
1 Independent 250mW 26.46V~27.57V 27V 50nA@18.9V 80Ω ±2% SOD-882 Zener Diodes ROHS