BZX84-C8V2,235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C8V2,235
JLCPCB Part #
C550965
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 15Ω 250mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS