BZX84-C6V2,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C6V2,215
JLCPCB Part #
C131668
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 10Ω 250mW 3uA@4V 5.8V~6.6V 6.2V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS