BZX84-C47,235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C47,235
JLCPCB Part #
C550952
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 170Ω 250mW 44V~50V 47V 50nA@32.9V ±5% SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS