BZX84-C3V6,235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C3V6,235
JLCPCB Part #
C550951
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 250mW 3.4V~3.8V 3.6V 5uA@1V 85Ω SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS