BZX84-C20,235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C20,235
JLCPCB Part #
C550940
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 18.8V~21.2V 20V 250mW 50nA@14V 55Ω ±5% SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS