BZX84-B43,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B43,215
JLCPCB Part #
C550921
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 150Ω 250mW 42.1V~43.9V 43V 50nA@30.1V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS