BZX84-B22,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B22,215
JLCPCB Part #
C550912
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 21.6V~22.4V 22V 250mW 50nA@15.4V 55Ω ±2% SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS