BZX84-B15,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B15,215
JLCPCB Part #
C282542
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 14.7V~15.3V 15V 250mW 30Ω 50nA@10.5V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS