BZX84-A7V5,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-A7V5,215
JLCPCB Part #
C2930527
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
-40℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 1uA@5V 250mW 7.42V~7.58V 7.5V ±1% SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS