BZX84-A5V1,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-A5V1,215
JLCPCB Part #
C2908819
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 250mW 2uA@2V 40Ω 5.04V~5.16V 5.1V SOT-23 Zener Diodes ROHS