BZX84-A51,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-A51,215
JLCPCB Part #
C550902
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 180Ω 250mW 50.49V~51.51V 50nA@35.7V 51V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS