BZX84-A16,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-A16,215
JLCPCB Part #
C5151741
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 15.84V~16.16V 16V 250mW 40Ω 50nA@700mV SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS