BZX84W-B16X
MFR.Part #
BZX84W-B16X
JLCPCB Part #
C551045
Package
SOT323(SC-70)
Description
1 Independent 15.7V~16.3V 16V 275mW 40Ω 50nA@11.2V ±2% SOT323(SC-70) Zener Diodes ROHS