BZX8450-C36-QR
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX8450-C36-QR
JLCPCB Part #
C3742049
Package
TO-236AB
Description
1 Independent 250mW 36V 50nA@27.3V ±5% TO-236AB Zener Diodes ROHS