BZX79-C5V1,143
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-C5V1,143
JLCPCB Part #
C550863
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 2uA@2V 4.8V~5.4V 5.1V 500mW 60Ω SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS