BZX79-C3V6,143
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-C3V6,143
JLCPCB Part #
C550841
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 400mW 5uA@1V 90Ω ±5% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS