BZX79-C3V6,133
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-C3V6,133
JLCPCB Part #
C550840
Package
SOD27(DO-35)
Description
1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 400mW 5uA@1V 85Ω SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS