BZX79-C33,133
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-C33,133
JLCPCB Part #
C550825
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 31V~35V 33V 400mW 50nA@700mV 80Ω ±5% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS