BZX79-C27,143
MFR.Part #
BZX79-C27,143
JLCPCB Part #
C550814
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 27V 400mW 50nA@18.9V 80Ω ±5% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS