BZX79-B5V1,143
MFR.Part #
BZX79-B5V1,143
JLCPCB Part #
C550759
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 2uA@2V 400mW 5.1V 5V~5.2V 60Ω ±2% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS