BZX585-C5V6,115
MFR.Part #
BZX585-C5V6,115
JLCPCB Part #
C550663
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 1uA@2V 300mW 5.32V~5.88V 5.6V SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS