BZX585-C20,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-C20,115
JLCPCB Part #
C550634
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 19V~21V 20V 300mW 50nA@14V 55Ω SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS