BZX585-C12,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-C12,115
JLCPCB Part #
C455018
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100uA@8V 10Ω 11.4V~12.6V 12V 300mW SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS