BZX585-B6V8,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-B6V8,115
JLCPCB Part #
C455022
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 300mW 6.66V~6.94V 6.8V SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS