BZX585-B68,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-B68,115
JLCPCB Part #
C550619
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 300mW 50nA@47.6V 66.64V~69.36V 68V 90Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS