BZX585-B15,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-B15,135
JLCPCB Part #
C550593
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 14.7V~15.3V 15V 15Ω 300mW 50nA@10.5V ±2% SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS