BZX58550-C5V1X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX58550-C5V1X
JLCPCB Part #
C3736541
Description
1 Independent 300mW 4.85V~5.36V 5.1V 5uA@3V ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS