BZX384-C75,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX384-C75,115
JLCPCB Part #
C550587
Package
SOD-323(SC-76)
Description
1 Independent 255Ω 300mW 50nA@52.5V 70V~79V 75V ±5% SOD-323(SC-76) Zener Diodes ROHS