BZX384-B51,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX384-B51,115
JLCPCB Part #
C550562
Package
SOD-323(SC-76)
Description
1 Independent 180Ω 300mW 50V~52V 50nA@35.7V 51V ±2% SOD-323(SC-76) Zener Diodes ROHS