BZX384-B56F
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX384-B56F
JLCPCB Part #
C550564
Package
SOD-323
Description
1 Independent 200Ω 300mW 54.9V~57.1V 56V 5nA@39.2V ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS