BZV90-C3V6,115
MFR.Part #
BZV90-C3V6,115
JLCPCB Part #
C550528
Package
SOT-223-3
Description
1 Independent 1.5W 3.4V~3.8V 3.6V 5uA@1V 90Ω ±5% SOT-223-3 Zener Diodes ROHS