BZV90-C2V7,115
MFR.Part #
BZV90-C2V7,115
JLCPCB Part #
C550521
Package
SOT-223-3
Description
1 Independent 1.5W 100Ω 2.5V~2.9V 2.7V 20uA@1V ±5% SOT-223-3 Zener Diodes ROHS