BZV55-C8V2,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C8V2,135
JLCPCB Part #
C550452
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 15Ω 500mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V ±5% SOD-80C Zener Diodes ROHS