BZV55-B5V6,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-B5V6,135
JLCPCB Part #
C550408
Package
SOD-80C
Description
1 Independent 1uA@2V 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V 500mW ±2% SOD-80C Zener Diodes ROHS