BZV55-B5V1,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-B5V1,135
JLCPCB Part #
C5566322
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 2uA@2V 5.1V 500mW 5V~5.2V ±2% SOD-80C Zener Diodes ROHS