BZT52H-B15,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52H-B15,115
JLCPCB Part #
C74788
Package
SOD-123F
Description
1 Independent 14.7V~15.3V 15V 15Ω 50nA@10.5V 830mW ±2% SOD-123F Zener Diodes ROHS