BZT52-C5V6X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-C5V6X
JLCPCB Part #
C550303
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1uA@2V 40Ω 5.2V~6V 5.6V 590mW SOD-123 Zener Diodes ROHS