BZT52-C3V6J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-C3V6J
JLCPCB Part #
C550284
Package
SOD-123
Description
1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 350mW 5uA@1V 95Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS